Žákovský běh Bakovem pošestnácté

V sobotu 8.4.2017 se na bakovském náměstí konal další ročník tohoto běžeckého závodu. Deštivé a chladné počasí během celého týdne hodně běžců odradilo a tak se letos na start postavilo jen 71 mladých závodníků (2015-160, 2016-111). I tak jsme byli svědky zajímavých a dramatických soubojů a co je důležité, obávaný déšť se nedostavil.

Překonány byly dva traťové rekordy (Ellen Šléglová a Míša Csiznaziová). Nás těší, že jsme na stupních vítězů mohli dekorovat i celou řadu domácích běžců. Natálka Mázdrová MŠ Bakov, Ellen Šléglová ZŠ Bakov a Tomáš Šulc ZŠ Bakov vystoupili dokonce na stupínek nejvyšší. Pro stříbro si doběhla Alena Obrázková a David Fiala, z bronzu se mohli těšit Tomáš Fiala, Štěpán Andrt a Eliška Šléglová. Na stříbro dosáhla i bývalá žákyně a dnes gymnazistka Eliška Brzobohatá. Filip Šulc, který loni výrazně překonal traťový rekord žáčků musel letos závodit o kategorii výš s výrazně staršími soupeři. Přesto zaostal za domácím traťovým rekordem o pouhé 2 sekundy. Nejlepší byli odměněni cenami, diplomy a medailemi z rukou starosty, pana Radima Šimáně a bývalé ředitelky ZŠ Bakov n.J., paní Mgr. Jaroslavy Černé. Závěrečné štafety, které bývají kořením všech závodů už byly pouze v režii domácích borců. Odměnou štafetám byly opravdu nádherné dorty, za které moc děkujeme paní Lence Šulcové. Závěrem poděkování všem, kteří přišli v sobotu běh organizovat nebo se na běhu sponzorsky podíleli a dětem dík za předvedené výkony.