Velké drama se šťastným koncem ve skupině

Starší žáci se 7.3.2017 zúčastnili okresního kola v basketbale. Turnaj se hrál na 9.ZŠ MB – Pastelka. Chlapci se v základní skupině utkali se 3.ZŠ MB a osmiletým gymnáziem MB. První dvě družstva ve skupině postupovala do semifinále a duely nabídly neskutečné drama v koncovkách zápasů. Zápasy v semifinále a o 3.místo už byly nad síly našich chlapců, i tak je 4.místo zlepšení oproti minulým ročníkům.

ZŠ Bakov – 3.ZŠ MB 9 : 17   V úvodním utkání jsme se dopouštěli mnoha technických i taktických chyb, které soupeř nemilosrdně trestal a brzy si vytvořil desetibodový náskok. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a dotáhli jsme až na rozdíl dvou bodů. V závěru jsme však opět propadli a utkání poměrně vysoko prohráli.

ZŠ Bakov – osmileté GMB 10:9   Ve druhém zápase jsme prohrávali již 0:6. Také v tomto utkání byl z naší strany 2. poločas výrazně lepší a půl minuty před koncem jsme šli poprvé do vedení 8:7. Soupeř si vzal oddechový čas a my jsme se poradili, jak tu půlminutku bez faulu, který by znamenal trestné hody, ubránit. To se bohužel nepodařilo a 8 sekund před koncem jsme prohrávali 8:9. Naše šťastná vítězná trefa přišla 2 sekundy před koncem utkání.

3.ZŠ MB – osmileté GMB 18:17    V tomto utkání jsme museli fandit trojce, protože výhra gymnázia by nás poslala do boje o 5.místo. Bohužel trojka v průběhu 2.poločasu prohrávala již 6:14 a nic nenasvědčovalo, že dojde k obratu. Naštěstí pro nás se tak stalo a trojka 20 sekund před koncem šla poprvé do vedení 16:15. Naši radost však pokazil koš 3 sekundy před koncem, kdy trojka opět prohrávala 16:17. Podařilo se jí však nemožné a téměř se závěrečnou sirénou strhla vítězství na svoji stranu.

Pořadí ve skupině A:1. 3.ZŠ MB    35 : 26      4 body

2. ZŠ Bakov   19 : 26     2 body

3. 8 l. GMB     26 : 28     0 bodů

Pořadí ve skupině B:  1. 7.ZŠ MB       35 : 10     4 body

2. 9.ZŠ MB       24 : 10     2 body

3. 8.ZŠ MB         9 : 48     0 bodů

SEMIFINÁLE:  3.ZŠ MB – 9.ZŠ MB     10 : 8

ZŠ Bakov – 7.ZŠ MB     4 : 15