Pohár Rozhlasu

Ve dnech 11.-12. května proběhlo na stadionu Jana Železného v Mladé Boleslavi okresní kolo atletického Poháru Rozhlasu. Je potěšující, že jsme i v konkurenci několika sportovních škol okresu zaznamenali v některých disciplínách přední umístění našich borců. V každé disciplíně a kategorii startovalo přibližně 40-45 závodníků ze škol celého okresu.

Radim Matohlina dokázal dokonce vyhrát hod kriketovým míčkem výkonem 64,94 m, Zdeňka Čučku od pomyslného bronzového stupínku ve stejné disciplíně dělilo jen 15 cm (4.místo-57,30 m), šestý skončil Daniel Lešák 53,23 m. Radim Matohlina předvedl výborný výkon i na šedesátce, kde časem 8,3 sek. vybojoval páté místo. Z prvenství se též radovala Adriana Kovářová, která hodila tříkilovou koulí 870 cm nejdále ze všech a silně ohrožovala i školní dívčí rekord z roku 1988. Další skvělý výkon předvedl David Pelikovský, který byl třetí ve vrhu koulí a výkonem 13,65 m překonal školní rekord o celý metr. David se bohužel zranil ve skoku vysokém. Výkonem 155 cm obsadil pátou příčku. Zranil se na výšce 160 cm a v závodě nemohl pokračovat. David umí 165 cm a tento výkon by mu stačil na prvenství. Mezi další výborné výkony patří čas 9,3 s na 60 m mladší žákyně Lindy Žebrákové a výška Elišky Šléglové 121 cm ve stejné kategorii, skvěle také šedesátku zaběhl Dušan Mišura 7,9 sek, což je taky školní rekord a Jan Zemanec 8,0 sek. Dušan Mišura byl výborný i ve vrhu koulí, výkon 12,16 m. Skvělý výkon předvedla v hodu kriketovým míčkem mladší žákyně Veronika Těšitelová 36,97 m. Tímto výkonem obsadila 4. místo (Veronika chodí do páté třídy a závodila s dívkami o dva roky staršími). Jan Tóth skočil do dálky 461 cm, což je též velmi dobrý výkon. Mladší chlapci se celý závod drželi na medailové třetí příčce. Bohužel propadák na poslední disciplíně, běhu na 1000 metrů je odsunul až na 6. místo ze 14 škol. Soutěž mladších dívek byla velmi vyrovnaná. Mladší dívky skončily nakonec jedenácté, ale s malou bodovou ztrátou na 6. místo. Starší chlapci střídali vynikající výkony i s výkony průměrnými, navíc se jim zranil David a tak je celkové 11. místo z 15 škol a zase s malou ztrátou na 5. místo trochu za očekáváním. Závěrem bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za přístup k závodům a pogratulovat k dosaženým výkonům. Velmi si vážím i dětí, které se na závody z výkonnostních důvodů nedostaly, ale do poslední chvíle bojovaly v hodinách TV o svoji nominaci. Vážím si i přístupu 4 starších žákyň, které se z devíti nominovaných k závodu dostavily.