Berušky tentokrát na horách

Ne že bychom si letos užili málo sněhu, ale hory jsou hory. Tak jsme si je jeli užít na prodloužený víkend. Vyrazili jsme za krásného počasí hned v pátek ráno vlakem do Harrachova, prošli jsme si město, obdivovali skokanské můstky a vydali se do kopců. Na Ručičkách jsme dali sváču, vytáhli igelitové pytle a začali se občas i po nich „sesouvat“ do Rokytnice n.Jiz.

Zde jsme byli ubytováni v místní sportovní hale. My, třeťáci, jsme spali všichni v jednom pokoji pro 22 osob, což zajišťovalo velkou legraci a neskutečný chaos v osobních věcech. Bývalé berušky (osmáci) se raději ukryly do vedlejšího pokoje. Po velmi náročném povlékání postelí :) jsme prověřili herní prvky před halou a šli na nákup. Večer jsme si namazali svačiny na sobotu a lehli si do kina. To se tak povalujete v posteli, čučíte na film, až plynule přejdete do spánku. Čím dříve - tím lépe, protože nás v sobotu čekal celodenní výlet.

Vstali jsme už před šestou (k nevoli paní učitelky) a po 3 hodinách příprav jsme vyrazili na lanovku. Cesta čtyřsedačkou na Lysou horu byla pro někoho skutečným dobrodružstvím. Zvládli jsme to všichni s přehledem a pokračovali přes Růženčinu zahrádku a Pančavskou louku k prameni Labe. Až k němu jsme nedošli, protože v zimě není vidět. :)Ale ty výhledy: Sněžka, Szrenica, Violík, Vysoké kolo, Luční bouda, sjezdovky Špindlu. No prostě jsme se kochali jako Homolkovi. Byli jsme i u Mohyly Hanče a Vrbaty a Harrachových kamenů. Počasí nám přálo, ale uhodil hlad, takže hurááá na oběd na Dvoračky. Pod nimi je takový hezký kopec, takže jsme zase blbli na pytlích- superjízda!

Večer nás čekala odměna za 15 km pochod - šli jsme do music baru na drink a diskotéku! Rezervace byla jen pro nás, nealkodrinky za poloviční ceny a DJ hrál hity na naše přání, prostě jsme „pařili“ skoro do 22. hodiny. No byla to bomba, moc jsme si to užili a polomrtví padli do duchen.

V neděli jsme se pokusili víceméně úspěšně pobalit osobní věci a vyrazili na hru po Rokytnici. Byla to taková upgradeovaná stopovaná. Na cestě busem domů většina „vytuhla“ a v pondělí jsme byli ve škole jako mouchy, ale zažili jsme skvělý víkend!

                                                                                                       všichni z Berušek ze 3.B