Barevný týden

Hlásíme se k akci HRDÁ  ŠKOLA,  a proto jsme se připojili i k barevnému týdnu. Každý den jsme se oblékli do správné barvy a dokonce se těšili na učení. Paní kuchařky pro nás připravovaly i barevné obědy a za to jim děkujeme. Červené pondělí jsme prožili s ČERVENOU KARKULKOU.                                                                                                                       

 Doplňovali jsme měkké i a tvrdé y ve vyjmenovaných slovech, počítali slovní úlohy, napsali jsme vlkovi dopis k jeho chování a vymysleli pohádku NARUBY.

Žluté úterý nám přineslo pohádku O SMOLÍČKOVI. Procvičili jsme si pády, popisovali jezinky-jeskyňky, počítali se Smolíčkem, zjišťovali informace o jelenovi a jezinky jsme  také kreslili.

Modrou středu jsme strávili se Šmouly. Psali jsme o nich věty, zkoušeli jsme šmouloznalectví a šmoulodoplňovačky. V matematice jsme měli šmoulometrii a rýsovali jsme přímky, úsečky, čtverce a kružnice.

Černý čtvrtek jsme prožili s Popelkou. Přinesla nám těžké slovní úlohy i příklady. Připravila nám i češtinu a čtení. Taky za ní jedeme příští týden na Moritzburg.

V pátek byl duhový den. Každý si oblékl co nejvíce barevných věcí a na chodbách to vypadalo jako v duhovém mraveništi. Pohádku jsme četli PERNÍKOVOU CHALOUPKU, protože měla barevné perníčky na střeše.

Některé třídy plnily olympijské úkoly a všichni si barevný týden užili.

                                                                                                                                5.C